Designérská soutěž CarpetVista

Oslava každodenních hrdinů v našich domovech, na které se můžete spolehnout. Koberců.

29 Dní
zbývá do zahájení soutěže

Soutěž

Zahajujeme odpočítávání – naše každoroční soutěž návrhů bude zahájena 17. září. Zúčastněte se a pošlete svůj příspěvek!

V loňském roce jsme obdrželi více než 13 000 návrhů z 90 různých zemí! Účastní v této soutěži nejenže můžete dosáhnout úcty a uznání, ale také můžeme váš koberec skutečně vyrábět a prodávat.

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv! Přijímáme příspěvky od účastníků, kteří již pracují jako designéři, od studentů a od všech ostatních, které spojuje vášeň pro barvy, tvary a design.

Více vzrušujících informací bude k dispozici, jakmile se datum zahájení přiblíží!

Vybraní vítězové z minulého roku

DOVETAIL FRANCESCA VEDOVATO Spojené království Spojené království

I'm a 23 years old graphic designer with a curious and dreaming mind. I'm from Italy but I'm currently based in London, where I work for a small studio. I'm fascinated by art, colors, shapes, and handmade projects. I believe in the power of details and in the clever exercise. A good design to me, is born by these values.

NETI ROLAND TARBAY Maďarsko Maďarsko

Im a freelance graphic designer/visual performance artist from Budapest. Most of my work is based on expressionism and expressing feelings through experimenting and reverse engineering the tools that i use in the process.

I SKOGEN EMMA MATILDA BENGTSSON Švédsko Švédsko

I am a textile and graphic designer, educated at Konstfack University College of Arts, Crafts and Design in Stockholm. I work mainly with pattern for textile surfaces through knitting, screenprinting and weaving and bringing life into a surface is what drives me the most.

TILDA IRINA BARTELS Německo Německo

I studied fashion in Hamburg, live in Frankfurt am Main and work internationally as a costume designer for opera and theater. My father is an enthusiastic carpet fan and assembler and a couple of years ago he gave me my first carpet. Since then i’m fascinated by the options of effects carpets can offer in a room. This Design could be a drapery of fabric. The alienation in terms of colour gives a classy touch to the leopard pattern and is as well exciting and lively.

2017

BrazílieAdolfo Morandini Neto

2016

NěmeckoCornelius Comanns

2015

FinskoIiro A. Ahokas

2013

United StatesDeborah Velasquez

2012

ŠpanělskoKristina Pacesaite

2011

ŠvédskoBenno Arzt

2010

FrancieBernard Pouget

2009

ŠvédskoSara Larsson

2007

ItálieGiulia Sola

Otázky?

Máte-li jakékoli dotazy nebo nápady, dejte nám prosím vědět a kontaktujte nás na design@carpetvista.se

Likvidare zásob

Sleva 30 - 60 %